~ REBORNs ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


>>> ...REBORNs of ZOE... <<<
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 4. birodalom létrehozása

Go down 
5 posters
SzerzőÜzenet
lordgubich

lordgubich


Hozzászólások száma : 84
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 07.

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptyKedd Aug. 05, 2008 1:05 pm

Na kedves klántársak!

Úgy nézem hogy a 3-219 és a 3-330 közötti rendszerek eléggé alkalmasak lennének a központi birodalom létrehozására. Ha akadna jelentkező akkor el is kezdhetnénk a gyarmatosítást, jó lenne ha legalább 6-8 fő csatlakozna az elképzeléshez.
Nekem is messze van, gondolom másnak is, van akinek közel... ha felépül a bolygón a nagy deubánya és (akinek kell a hajógyár) akkor a flottám át is telepítem ide.
Innen egységes csapásmérés és ninja lehetőség teljes tárháza állna a vérszomjas bajtársak rendelkezésére, a többi bolygónk pedig érdektelenné vállna a támadok szemében.
Akinek van nanit, szerintem ne fektessen ide nagy összegeket hajógyárba, hanem onnan telepítse ide a flottát, itt nem tudják lerombolni, hiszen mindenki meghal aki megtámad minket, ugyanis reményeim szerint a teljes klánflottával kell megbírkóznia, a df-et elosztanánk a veszteségek függvényében, holdunk is hamar lenne, melyre egy közösköltésgen feltolt phalanx segítségével prölyként zuznánk porrá az ellenséges flottákat..
Ha valaki végre beválalná a hadvezér szerepét a klánba, akkor itt igenfincsi flottát tudna irányítani..
És jöjjenek a kicsik is mert legalább itt nagyobb biztonságban maradna a flottájuk, nekünk meg jobb a ninjacsalogató...
Sual kérdését megelőzve a farmokból nélkülözhető hadihajókról van szó...

Most ennyi jutott eszembe, ötletek kritákák alább jöhetnek...
Vissza az elejére Go down
sual
Admin
sual


Hozzászólások száma : 82
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 05.
Age : 45
Tartózkodási hely : sw33t home

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptyKedd Aug. 05, 2008 1:12 pm

Én fogok menni az tuti. Nincs kedvem Llacinak még 1 flottát adni. Smile

A pontos helyet majd megbeszéljük Gubich!
Vissza az elejére Go down
lordgubich

lordgubich


Hozzászólások száma : 84
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 07.

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptyKedd Aug. 05, 2008 1:23 pm

sual írta:
Én fogok menni az tuti. Nincs kedvem Llacinak még 1 flottát adni. Smile

A pontos helyet majd megbeszéljük Gubich!

A helyet csak azért irtam, mert tök üres rendszerek vannak és viszonylag középen van.., nagyon messzire sem kellene menni az elejétől... de a helyaz még csak javalat... nézzetek szét...arrafelé...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptyKedd Aug. 05, 2008 1:40 pm

bocs hogy beleszolok
3:399 magasságában én már és egy két winges betelepült
van 2 rip-pes de ha hidfőt akarnak kitenni akkor bárhova és mármikor
többiek csak kiváncsiskodók és erőteljes flottamegjelenés esetében elhejthetók
Vissza az elejére Go down
lordgubich

lordgubich


Hozzászólások száma : 84
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 07.

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptyKedd Aug. 05, 2008 2:11 pm

iszony írta:
bocs hogy beleszolok
3:399 magasságában én már és egy két winges betelepült
van 2 rip-pes de ha hidfőt akarnak kitenni akkor bárhova és mármikor
többiek csak kiváncsiskodók és erőteljes flottamegjelenés esetében elhejthetók

nem kell bocsánatot kérni beleszólni kötelező! cheers
Valójában a hely mint fentebb már kiderült nem végleges, de nem lenne hülyeség ha wing is követné (vagy mér követi is) a stratégiát, ha meg a közleben van az csak hab a tortán...
Viszont fontos lenne mihamarabb eldönteni ki van benne és ki nem mert a héten össze kéne hozni, minnél tovább húzzúk úgy nő a zúzás veszélye...
Vissza az elejére Go down
Aries

Aries


Hozzászólások száma : 75
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 04.
Age : 45

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptyKedd Aug. 05, 2008 8:39 pm

Hali!
Egyenlőre nincs feles bogyeszom, amit megszüntethetnék.
Nameg a lényeg, már flottám sincs amit odavigyek.
Amint felépülök megyek mellétek. Csak marad 1-2 szabad hely a környéken.
Vissza az elejére Go down
lordgubich

lordgubich


Hozzászólások száma : 84
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 07.

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptyKedd Aug. 05, 2008 9:22 pm

Aries írta:
Hali!
Egyenlőre nincs feles bogyeszom, amit megszüntethetnék.
Nameg a lényeg, már flottám sincs amit odavigyek.
Amint felépülök megyek mellétek. Csak marad 1-2 szabad hely a környéken.

Felesleges bolygó mindg van... :-) Bár ha talpraállós fázisban vagy akkor igazolot a hiányzás...
Egyébként a fottaépítést én úgy fogom megoldani, a főbolygón épüll aztán egyből átttelpítés a biztos helyre a többiekhez... szóval a kiválasztásra kiszemelt bolygót fogom feltölteni hadihajókkal...
Ha egyszer elindulunk... :-)
Vissza az elejére Go down
sual
Admin
sual


Hozzászólások száma : 82
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 05.
Age : 45
Tartózkodási hely : sw33t home

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptySzer. Aug. 06, 2008 12:43 pm

A 3:326:4be elindultam! Kövessetek!!! Smile))
Vissza az elejére Go down
lordgubich

lordgubich


Hozzászólások száma : 84
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 07.

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptySzer. Aug. 06, 2008 6:27 pm

sual írta:
A 3:326:4be elindultam! Kövessetek!!! Smile))

Na akkor egy fél óra és megyek én is...

Jó lenne ha jönne más is mert másként nem ér semmit az egész elgondolás... :-(

Exclamation Exclamation Exclamation LÉgyszi irjátok meg ide hogy kire számíthatunk és ki az aki nem jön. Aki nem az is jelezze, mert fontos lenne tudni... Exclamation Exclamation Exclamation
Vissza az elejére Go down
opi

opi


Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2008. Jul. 29.
Age : 51
Tartózkodási hely : Törökszentmiklós

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Megyek!   4. birodalom létrehozása EmptySzer. Aug. 06, 2008 10:51 pm

50 perc múlva tudok indulni a 3:326:6 pozicióra.Remélem még szabad lesz!
Vissza az elejére Go down
bla

bla


Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 06.
Age : 40
Tartózkodási hely : Mór

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptySzer. Aug. 06, 2008 10:56 pm

nos...

így, h most már tudom miről van szó hozzászólnék én is....

de előbb zárójelesen megjegyzem, h régebben én voltam az aki leginkább buzdított a fórum használatára... aztán kiderült, h én csak a felét látom Very Happy


rám is számíthattok!!!

keresek 2 rombolni való bolygót aztán megyek is... (ugyebár 2 kell az fs-hez...)

amúgy is gondolkodtam a költözésen, mert ugye lacika a szomszédom a főbolygómnál és most meg egy holdja is lett ott...
Vissza az elejére Go down
opi

opi


Hozzászólások száma : 15
Csatlakozás ideje : 2008. Jul. 29.
Age : 51
Tartózkodási hely : Törökszentmiklós

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptySzer. Aug. 06, 2008 11:06 pm

Szerintem az eddigi bolygóink is megfelelnek FS-re csak legyen elég deu!
Vagy nem...?
Vissza az elejére Go down
bla

bla


Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 06.
Age : 40
Tartózkodási hely : Mór

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptySzer. Aug. 06, 2008 11:24 pm

hát azért 3 galaxissal odébbra fs-elni.... Smile ahhoz tényleg sok deu kell Smile

az én fs-emhez kell 2 közeli bolygó... ugyanis én féltem a flottám és ezért kizárólag telepítéssel fs-elek... az meg távoli célponttal igencsak költséges...
Vissza az elejére Go down
lordgubich

lordgubich


Hozzászólások száma : 84
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 07.

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptySzer. Aug. 06, 2008 11:28 pm

bla írta:
hát azért 3 galaxissal odébbra fs-elni.... Smile ahhoz tényleg sok deu kell Smile

az én fs-emhez kell 2 közeli bolygó... ugyanis én féltem a flottám és ezért kizárólag telepítéssel fs-elek... az meg távoli célponttal igencsak költséges...

Amit én szoktam és esetleges a két bolygót kivédeni javasolnék...:
1. DF-re fs, leg kényelmesebb
2. ha nincs df, a szomszédnak szállítani 1 fémet...

de a 2 bolygó sem gáz.

Sőt, ha összállunk rendesen, nem is kell fs, mert ha valakit támadnak kb 33percen belül ottlesz a teljes klán flottája (hiszen ott vagyunk egy rendszeren belül) tehát én azt mondom, legyen az fs helyett NINJAAAAAAAAAA! cheers (persze ehhez már csak a 7/24-es játékot kell megvalósítani.. :-) )
Vissza az elejére Go down
bla

bla


Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 06.
Age : 40
Tartózkodási hely : Mór

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptySzer. Aug. 06, 2008 11:33 pm

igen.

ezek a módszerek szépen működnek addig, amíg nincs hold a közelben... aztán egyszercsak hatótávon belülre kerülsz és akkor már jön is a phalanx támadás....

telepítésnél viszont nem tudnak elkapni, mivel legrosszabb esetben is csak visszahívom a flottát... visszahívás után meg nem látja a hold, úgyh a visszaút is biztosított... (ezt kukázással és szállítással nem tudod megvalósítani.... legfeleljebb végignézni ahogy szétszedik a flottát...)
Vissza az elejére Go down
lordgubich

lordgubich


Hozzászólások száma : 84
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 07.

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptySzer. Aug. 06, 2008 11:47 pm

bla írta:
igen.

ezek a módszerek szépen működnek addig, amíg nincs hold a közelben... aztán egyszercsak hatótávon belülre kerülsz és akkor már jön is a phalanx támadás....

telepítésnél viszont nem tudnak elkapni, mivel legrosszabb esetben is csak visszahívom a flottát... visszahívás után meg nem látja a hold, úgyh a visszaút is biztosított... (ezt kukázással és szállítással nem tudod megvalósítani.... legfeleljebb végignézni ahogy szétszedik a flottát...)

a félreértés ott van, hogy nem falanx kivédésről veszélek, ha hogy nem feltétlen kell két bolygó... természetesen amit irtál az mind igaz, és valóban alegjobb megoldás. Bár odafelé nem értem miért nem látják a flottát...

Viszont egy példa: Amit én szeretnék az az lenne, hogy ha mondjuk lefalanxol akárki és azt látja, az én x méretű flottám pl 13:31:23-kor ér vissza fsből akkor neki minimum a nagy flottával, messziről legalább 1, 1,5 óra az út (de biztosan több mint a saját rendszerünkből). Én látom, hogy támad és azt is látom, hogy nem tudom megmenteni a flottám mert egy időben csapódik be az ő 2x méretű flottája az én 1x méretű flotámmal.DE. én szólok ebben a rendszerben tanyázó 4-5 klántársamnak akik max 30p-en belül acs védőben vannak nálam (hszen ezért csináljuk). Ebben az esetben az ellen 2x flottája a klán 4-6x méretű flottájába csapódik bele, és testvériesen osztozunk a df-en.. :-)
Remélem jól gondolkodom...
Vissza az elejére Go down
bla

bla


Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 06.
Age : 40
Tartózkodási hely : Mór

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptySzer. Aug. 06, 2008 11:52 pm

odafelé természetesen látják a flottát... de hiába, ha a becsapódás előtt online vagyok, mert akkor visszahívom...


a második fele a dolognak nagyon jól hangzik Smile ... remélem sikerül megvalósítani... bár fs-elni akkor is kell, mert ha nem vagyok online nem is tudok szólni, h védeni kell Smile
Vissza az elejére Go down
lordgubich

lordgubich


Hozzászólások száma : 84
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 07.

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptyCsüt. Aug. 07, 2008 12:03 am

bla írta:
odafelé természetesen látják a flottát... de hiába, ha a becsapódás előtt online vagyok, mert akkor visszahívom...


a második fele a dolognak nagyon jól hangzik Smile ... remélem sikerül megvalósítani... bár fs-elni akkor is kell, mert ha nem vagyok online nem is tudok szólni, h védeni kell Smile

Első dolog: értem - ha online vagy :-)
És ez igaz a második dologra, de szerintem mg mindíg ez a legjobb védekező-flottaépítő stratégia... illetve acs támadóban sem kell sokat matekozni kinek mikor ér oda a flottája az ellenséges bolygóra, már csak egy jó falanxolás és nincs az a ellenséges klán aki ilyen gyorsan tudna acs védőt szervezni egy szétszórt bolygóiról...

Illetve ha én építek szövetséges állomást akkor a be tudom állítani, hogy meddig maradnak a hajóim? Illetve tudom-e kombinálni a kolóniahajós fs-el, bár belegondolva ez így elég meredek... :-)

Szóval ennyi lenne a terv, remélem sikerül, ha nem válik be, mindenki kolonizál majd ahova akar, egy bolygót megér szerintem megpróbálni...

na jó éjt, ha van kérdés vélemény bárkitől akkor jöhet... :-) de szerintem egyszerű a terv... 1-2 héten belül kivitelezhető ha akarjuk :-) aki meg lábadozik, vagy nagyot fejleszt tartjuk neki a helyet a galaxisban... :-)

Viszont ami most jutot eszembe... az előzőekből okulva, ha valaki jön a megbeszélt koordinátákra és neadjisten kilép a szöviből annak tegyü kötelezővé a bolygó törlését is majd a jövőben... szerintem. hogy miért azt gondolom nem kell kifejtenem....
Vissza az elejére Go down
bla

bla


Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 06.
Age : 40
Tartózkodási hely : Mór

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptyCsüt. Aug. 07, 2008 12:09 am

teljes mértékben egyetértek a tervvel.... remélem sokan belesétálnak majd a csapdába Very Happy

amúgy milyen az a "kolóniahajós fs"??? és mi köze van hozzá a szövetségi állomásnak?
Vissza az elejére Go down
sual
Admin
sual


Hozzászólások száma : 82
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 05.
Age : 45
Tartózkodási hely : sw33t home

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptyCsüt. Aug. 07, 2008 9:05 am

Szépen épül a kis kolóniám. Remélem jön akkor mindenki!

Aki nem annak sajna nem tudom garantálni a max védelmet.
Vissza az elejére Go down
bla

bla


Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 06.
Age : 40
Tartózkodási hely : Mór

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptyHétf. Aug. 11, 2008 1:57 pm

mennék én... de eddig csak 100-as méret alatti bolygókat sikerült létrehozni... azért próbálkozom szorgalmasan... most is úton van 2 kolónia hajóm... csak ugy 7 óra az út...
Vissza az elejére Go down
bla

bla


Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 06.
Age : 40
Tartózkodási hely : Mór

4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása EmptyKedd Aug. 26, 2008 3:21 pm

annak aki esetleg nem látta a körüzenetet:

várok mindenit sok szeretettel a gyülekezőhelyen!!! én már ott vagyok!

akit érdekel, h mivel az nézze meg gt-ben...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





4. birodalom létrehozása Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. birodalom létrehozása   4. birodalom létrehozása Empty

Vissza az elejére Go down
 
4. birodalom létrehozása
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
~ REBORNs ~ :: Belső ügyek-
Ugrás: